Menu
Prihlásenie
  • Obchodovanie s drahými kovmi je ukončené. Prijaté objednávky budú vybavené v nasledujúci pracovný deň podľa aktuálnych cien.
  • Obchodovanie s drahými kovmi je ukončené. Prijaté objednávky budú vybavené v nasledujúci pracovný deň podľa aktuálnych cien.

Zdieľať    
Ako na to

Na medzinárodných kapitálových trhoch to vyzerá všelijako, len nie ružovo, všetko poukazuje na krízu. Počínajúc krízou nehnuteľností cez bankovú krízu až k celosvetovej finančnej kríze. Našetrené peniaze a súčasný stav úrokov strácajú kvôli rastúcej miere inflácie hodnotu (kúpnu silu) a to - kvôli závislosti od dolára - vo všetkých menách na celom svete. Jednou z foriem zhodnocovania úspor je investovanie do drahých kovov. Môžete si vybrať z ponúkaných komodít:

  1. investičné zlato (odliatky a mince), ktoré sa nakupuje a predáva bez DPH,
  2. striebro (nákup s DPH),
  3. platinu (nákup s DPH).


Jednou z výhod investovania do týchto komodít je nízka vstupná investícia. V ponuke máme odliatky a mince menšej váhy a menších rozmerov. Nákupom komodít menšej váhy, môžete investovať aj malé množstvo finančných prostriedkov.

Každý si vyberie svoju zlatú cestu.

 

Vyberte si komoditu:

Zlato

Po celé stáročia, bol nákup zlata uznávaný ako jeden z najlepších spôsobov, ako uchovať svoje bohatstvo a kúpnu silu. Zlato je unikátna investícia, ktorá slúžila ľudstvu po tisíce rokov. Od čias starých Egypťanov, Grékov a Rimanov až po modernú dobu, bol človek fascinovaný krásu a čarom zlata. Zlato, to sú poctivé peniaze a mnohí hovoria, že je to najlepšia forma peňazí ktorú kedy svet poznal. Jedná sa o uchovanie hodnoty a bezpečný prístav v časoch krízy. Už malé množstvo zlata, sa dá ľahko prenášať a možno za neho kúpiť veľké množstvo tovarov a služieb. Je všeobecne uznávané, môžete ho jednoducho kúpiť a predať po celom svete. Dnes krása zlata spočíva v jeho schopnosti diverzifikovať investície (rozloženie peňažných prostriedkov do viacerých finančných nástrojov). Cieľom je zníženie rizika spojeného s investíciou v porovnaní s vložením všetkých peňažných prostriedkov len do jediného finančného nástroja ako ochranu majetku a chrániť svoju kúpnu silu. Zlaté odliatky sú skutočný hmotný majetok a po celú históriu, boli ideálne pre uchovanie hodnoty a vynikajúce zabezpečenie proti inflácii, deflácii a politickej neistoty. Zlaté odliatky a zlaté mince sú extrémne likvidný majetok, ľahko sa skladujú a prepravujú. A je to jediný spôsob ako zachovať svoje bohatstvo.

V ponuke máme zlaté odliatky a zlaté mince vo viacerých váhach vhodných na obchodovanie a skladovane.

Striebro

Po celú históriu striebro slúži ľudstvu ako menový kov. Je trvanlivé, deliteľné a má úžitkovú hodnotou. Avšak na rozdiel od zlata je v dnešnej dobe bežnejšie používané pre priemyselné tovary. Priemyselný dopyt po striebre vzrástol za posledné tri desaťročia niekoľkonásobne. Striebro má mnoho jedinečných vlastností, vrátane jeho sily, ohybnosti a tvárnosti má bezkonkurenčnú elektrickú a tepelnú vodivosť a schopnosť znášať extrémne teplotné rozsahy. Okrem jeho priemyselného využitia a kvality, je striebro tiež používané v celej rade výrobkov pre zdravotnú starostlivosť. Jeho unikátne antibakteriálne vlastnosti sa používajú v nemocniciach na prevenciu bakteriálnych infekcií. Odhaduje sa, že viac ako 95% vyťaženého striebra v priebehu histórie bolo spotrebované na priemyselné využitie. Striebro hrá historickú úlohu ako zásoba hodnoty a investície. Rastúci dopyt po striebre v prostredí kde je rastúce priemyselné použitie prekračujú dostupné zásoby. To naznačuje veľký záujem o tento všestranný kov. Niektorý z popredných svetových finančných analytikov verí, že striebro je jedným z najvýznamnejších svetových komodít a bezkonkurenčnou investičnou príležitosťou pre budúcnosť. Striebro má jedinečné vlastnosti, ktoré z neho robia ideálny a podstatný pre globálny priemysel. Je jednoducho nenahraditeľné. Celosvetový dopyt po striebre pre priemyselné, lekárske a investičné využitie stupňuje. Zásoby striebra sú malé a rýchlo sa zmenšujú. Z týchto dôvodov strieborné odliatky predstavujú vynikajúcu investičnú príležitosť.

V ponuke máme strieborné odliatky a strieborné mince vo viacerých váhach vhodných na obchodovanie a skladovanie.

Platina       

Pred pár sto rokmi platina nebola ani priemyselný, ani strategický, ani drahý kov. V priebehu 17. storočia v Južnej Amerike, španielski dobyvatelia si mysleli, že je na obtiaž, pretože sa im mieša s ťažbou zlata. V oblasti pohoria Ural v Rusku ťažili veľa zbytočného kovu „PLATINA“ a tak ruská vláda rozhodla, že ho premení na menových kovov a začali raziť ruble z platiny. V nasledujúcich rokoch bolo vyrazených takmer pol milióna uncí platiny v rubľoch a tak premenili kov z jednoduchého tovaru na drahý kov, ktorý je, rovnako ako zlato, zásoba hodnoty. Dnes je platina široko používaná a je kriticky dôležitá pre automobilový priemysel. Vo veľkom množstve sa využíva v šperkárske v chemickom, sklárskom a elektrotechnickom odvetví. Je oveľa vzácnejšie než zlato. Odhaduje sa, že vyťažená platina v celej histórii sa vojde do kocky menšej ako 10m na každej strane. Prevažná väčšina vyťaženej platiny dnes pochádza iba z dvoch častí sveta, z Juhoafrickej republiky a zo Sibíri v Rusku. Viac ako 50% ročnej produkcie platiny sa používa v automobilovom priemysle. Platina ako relatívne vzácny kov takto dáva neuveriteľný investičný potenciál. Je drahšia než zlato a preto je atraktívny investičný nástroj.

V ponuke máme platinové odliatky a platinové mince vo viacerých váhach vhodných na obchodovanie a skladovane.

Ak ste si vybrali do ktorej komodity budete investovať, vyberte si z našej ponuky.

 

Kto má zlato, určuje pravidlá.